„Už není co fotit!“ aneb konec lazaretu hrůzy

Příběh přerovského „lazaretu hrůzy" končí pro ubytované zdravotně postižené lidi šťastně. Posledních šest jich opustí nevyhovující prostředí v pondělí.

PŘEROV Dnes vypršely smlouvy obyvatelům nechvalně známé ubytovny pro zdravotně postižené v přerovské Dluhonské ulici. MF DNES se pokusila den před koncem února, na kdy provozovatel Pavel Mirga avizoval vystěhování zbývajících lidí, zjistit, jak to vypadá přímo v ubytovně. A také, jak se daří posledním lidem, kteří čekají na to, až se úřadům podaří najít pro ně lepší místo k životu.
Jenže hned u prvního bodu reportéři MF DNES narazili. Dovnitř je totiž personál nepustil. Také šéf „lazaretu" Mirga se o aktuální situaci bavit odmítl.
Úřady však potvrdily, že z posledních deseti obyvatel čtyři odjeli právě včera a posledních šest otřesné podmínky opustí v pondělí.
„Máte povolení?" Méně přívětivé místo k bydlení by člověk v Přerově hledal jen těžko. Oprýskaná budova stojí na periferii města, mimo běžnou zástavbu. Z jedné strany silnice, po níž jezdí těžké kamiony k zadní bráně přerovské chemičky, z druhé strany lán pole a za ním železniční trať. Kolem pár podobných baráků, snad bývalých ubytoven pro dělníky či administrativních budov. Příjezdová cesta je spíše blátivá, ve zpevněných úsecích se jezdí po panelech... (Celý text v kategorii Z médií...)