Volební deník 16.9. 2014 Radotín, Přerov – park Michalov, Žákovice

V Radotíně jsme se potkaly na „dolním konci“ vesnice se dvěma seniorkami. Paní nám vyprávěly, že jsou docela spokojené. Jediné, z čeho mají obavu, je nevyčištěné a zarostlé koryto drobného potoka Šterbinka ? Tak se mu tady říká. Další obyvatelé by byli rádi, kdyby se rekonstruovala mateřská školka v Soběchlebích, kam děti z Radotína rodiče vozí, protože v samotné obci Radotín je pro vlastní školku málo obyvatel. Ráda bych jim popřála, aby se to v dalším volebním období podařilo.

Park Michalov je velmi krásně upraven. Měla jsem to štěstí být tam zrovna v nádherném slunečném zářijovém dni. Se svými učitelkami tam využívaly hřiště děti ze základní školy, na procházku si vyšly maminky s kočárky. Také tady jsem ale potkala starší manželský pár, který mi vyprávěl, jak celé léto nemohli spát, bydlí na ulici Mervartova a pod okny jejich domu byl otevřen BAR  provozovaný dlouho do noci. K tomuto konkrétnímu problému jsem se vyjadřovala již v … .

Obec Žákovice si zcela jistě zasloužila v roce 2006 titul Vesnice roku. Opět velmi pěkně upravená náves, dětské hřiště, výletiště a dokonce je zde i nový vodovod. Je vidět, že paní starostka a tým vedení radnice opravdu umí. V dalších letech by rádi vylepšili stav místních komunikací a dokončili kanalizaci.

V Soběchlebích se při našem příjezdu právě chystala na výcvik skupina dětí a „ dorostu“ dobrovolného hasičského sboru obce. Je skvělé, že se zde našli lidé, kteří s dětmi ve sboru pracují. Myslím, že pro děti je možnost výcviku velmi dobrá věc, získají fyzičku a další dovednosti první pomoci. Jde mimo jiné také o to naučit se pomáhat druhým, být na to připraven. O tom, jak dobré je pro obec mít schopné dobrovolné hasiče není třeba nikoho přesvědčovat. Náš pan kouzelník Karel dětem předvedl několik triků a trochu jim zamotal hlavu – jak se to vlastně dá s těmi do sebe vtlačenými kroužky udělat?