Ptali jste se mě v online rozhovoru…

Na Vaše dotazy jsem odpovídala v online rozhovoru na Přerovském deníku.

online

Online rozhovor proběhl v pátek od 14:00

DOTAZ: Na svém webu uvádíte, že prosazujete právo spravedlivé pro všechny. Co konkrétně tím myslíte?

 
DOTAZ: V době, kdy jste byla senátorkou, zasáhly náš region ničivé povodně. Jak jste spokojena se stávajícím stavem protipovodňových opatření.
 
DOTAZ: Kontrolní otázka od nás. Říkáte, že jste objela celý region. Víte, kde leží Tupec?:-)))
 
DOTAZ: Mám jeden dotaz. Děláte kampaň jen ve větších městech, nebo se
věnujete i venkovu. Setkala jste se s nějakým starostou malé obce?
Víte, jaké jsou jejich největší problémy?
 
DOTAZ: Dobry den,zajima mě proc se nevracime k zimnimu casu, drive se cas vracel v září později v říjnu, a ted dokonce až v listopadu. Je to normální, umíte se vcítit do lídí, kteři vstávaji rano ve 4hod..A dětem to také dělá problémy.
2/Vloni dodavatel elektriny čez sliboval slevu na elektřinu od ledna 2014.Operuji tim , že slevnili 200kc za mwh, ale kdyz vynásobíte spotřebovanou kwh 5kc,tak vysledná cena je stejná jako vloni.
2/Zajímá mě proč skupina čez slibovala slevu elektrické energie,když ji neuskutečnila.rikaji,že slevnili 1mwh o 200kč,ale cena je stejna jako vloni 1kwh vyjde na 5kč.
 
DOTAZ: Dobrý den, v r.1991 naše Družstvo garáží na popud vedení města Hranice vystavělo svépomocí 66 garáží, které dodnes slouží jako protihluková stěna silnice 47 na Ostravu. Město na protihlukovou stěnu nemělo peníze, tak výměnou za to měl být převeden pozemek bezplatně po dokončení stavby na Družstvo garáže. Tento ústní slib vedení města Hranice nesplnilo a 18.8. 2014 po uplynutí 23 let vyhlásila Rada města Hranice záměr - odprodej pozemku pod garážemi za cenu obvyklou tj.450 Kč za čtvereční metr (pozemek má 925 metrů). Můj dotaz zní: Je možné nějakým odborným posouzením ocenit vliv protihlukové stavby na životní prostředí a tuto částku pak každým rokem požadovat po obci, třeba formou nájemného? Děkuji za odpověď Jarda H.
 
DOTAZ: Proč by měli lidé volit do Senátu, když pak svého senátora celé volební období nevidí?
3.10.2014
ODPOVĚĎ: Pokud jej celé volební období nevidí, tak je to samozřejmě chyba. To je také právě konkrétní pomoc regionu, pokud jste v kontaktu s lidmi, kteří vás mohou oslovovat a upozorňovat na problémy, které existují v zákonech. Právě na několika velmi závažných případech domácího násilí v regionu, jsem tehdy iniciovala první návrh zákona na ochranu před domácím násilím, který se mi podařilo prosadit. Podala jsem také například návrh proti ústavní stížnosti proti tzv. restituční tečce. Bez kontaktu s lidmi se role senátora nedá naplnit, tak jak by mělo být. Ve svém dřívějším působení jako senátorka jsem proto měla trvale kancelář ve městě Přerově, ale vyjížděla jsem také pravidelně do Lipníka, Hranic a Oder, nebo také do menších obcí regionu. Bylo to buď na pozvání, nebo jsem navštěvovala jednání zastupitelstev. Pokud budu zvolena a budu mít tu možnost, jsem odhodlána stejně pokračovat i do budoucna.
DOTAZ: Dobrý den, paní Seitlová. Zajmalo by mne, zda jste někdy pracovala mimo státní správu ? Kdy?
 
DOTAZ: Abych Vás mohla volit, řekněte mi, co KONKRÉTNÍHO může senátor udělat pro region. A druhá otázka, budete mít kancelář i v regionu, nebo se odstěhujete do Prahy?
3.10.2014
ODPOVĚĎ: Senátor nemá žádné možnosti rozhodovat o využití rozpočtu z veřejných zdrojů. Jeho kompetence je posuzování správnosti zákonů, jejich schválení nebo pozměnění. Skupina senátorů také může podat ústavní stížnost. Senátor ale může jednáním a "lobbováním" regionální projekty velmi významně podpořit. K těm pro mne patří jak dobudování D1, Palačovská spojka, nebo investice na rekonstrukci dopravní sítě a místních komunikací, stejně jako protipovodňová opatření a řada dalších projektů např. kanalizací, čistíren odpadních vod nebo vodovodů zejména v malých obcích. Ráda bych prosadila zákon o sociálním bydlení a změnu v příspěvku hmotné nouze a příspěvku na bydlení, tak aby nedocházelo tunelování veřejných zdrojů do kapes obchodníků s lidskou chudobou. Tato opatření můžou konkrétně pomoci proti odstrašujícím ubytovnám a sociálním ghettům, které ztěžují život občanů zejména na Přerovsku a v mém volebním regionu. Více můj program na www.seitlova.cz
 
DOTAZ: Přispěla jste do kampaně vlastními penězi? Jaké jsou celkové náklady na vaši kampaň?
 
DOTAZ: Dobrý den paní Jitko, ve středu jsem Vás zahlédla v Hranicích na přechodu. Nebylo Vás možno v té žluté přehlédnout ani Vaše dvě žluté sluníčka. K volbám většinou nechodím, ale tentokrát kvůli Vám udělám výjimku ..., je potřeba dostat do politiky více lidí, kteří nemyslí jen na sebe a mají srdce na správném místě ... Můj hlas již máte. V minulosti jste měla svojí senátní kancelář v Přerově a jezdila jste řešit problémy obyčejných lidí i do Hranic a do Oder. Je možné se na Vás zase v budoucnu někde obrátit v případě potřeby? Zdeňka
 

Děkuji všem za zaslané dotazy a přeji příští týden ve volbách štastnou ruku.