Volební deník 1.10 Den seniorů v Přerově, otevření nové rozhledny Pohoř –Olšová v Odrách, otevření včelího háje v Radslavicích

Zatímco celý týden panovalo celkem pěkné počasí, ve středu 1. října lilo jako z konve.
Když jsem odjížděla do Oder na otevření nové rozhledny na jednom z nejvyšších míst uprostřed polí, myslela jsem že účast bude mizivá. Na novém parkovišti u rozhledny ale přes hustý déšť nebylo kde zaparkovat. Hned jsme byli přivítání domácími koláčky paní předsedkyně místního osadního výboru. Mezi účastníky snad právě kvůli hustému dešti , který nás obklopoval panovala skvělá nálada. Mlha bohužel nedovolila abychom si vychutnali rozhled který je prý odtud na celou Moravskou bránu a vrcholky Beskyd. Určitě si sem zajedu s rodinou za příznivějšího počasí. Nebudu jistě sama, myslím že rozhledna přispěje k turismu v tomto již tak velmi krásném přírodním prostředí Oderska.

Den seniorů oslavili občané v Přerově společně v Městském domě setkáním s odborníky na problematiku sociální oblasti a péče o zdraví spolu s nevládními organizacemi v těchto oblastech. O tom , že je tato akce seniory vítaná a ráda navštěvovaná svědčí zcela zaplněný sál a téměř nemožnost získat vstupenku. Pro město je to jedna z velmi vydařených akcí, ve kterých bude jistě i v dalších letech pokračovat.

Nekonečně lilo také při slavnostním otevření Včelího háje v Radslavicích. Projekt vysazeného množství různých druhů keřů, stromů a rostlin a se skleněným včelím úlem má být místem kde včely naleznou po celý rok něco kvetoucího. Víme, že včelstev ubývá. Ničí je především chemické postřiky používané na ochranu rostlin proti jiným škůdcům. Bez včel bychom ovšem neměli úrodu ovoce a některé zeleniny. Včelí háj má také pěkná povídání o včelách, jejich životě, místo k posezení pro kolemjdoucí a sportovní multifunkční zahradu pro děti. Je to dobrý počin ze strany skupinky nadšených obyvatel obce včele s paní inženýrkou Harnovou.   Stromy, které jsme ještě v tom lijáku zasadili budou alespoň dobře zalité. V budoucnu poslouží stínem k oddychu našich dětí a vnoučat.