3. Právní pomoc

Advokáti

Kompletní a aktuální seznam všech advokátů na území České republiky zajišťuje Česká advokátní komora. Vyhledat advokáta můžete na jejich webových stránkách zde http://vyhledavac.cak.cz/Units/_Search/search.aspx. Počítejte ale s tím, že jejich služby jsou zpoplatněny.

Bezplatné právní poradenství

Jestliže si z různých příčin nemůžete dovolit zaplatit služby advokáta, využijte právního poradenství, které organizuje v regionech Česká advokátní komora zdarma. Můžete využít krátké informativní porady, které trvají okolo 15 minut.

Pomoc v regionu

Žadatelé ze Severní Moravy se mohou obrátit na JUDr. Aleše Vídenského. Písemnou žádost můžete poslat na adresu: JUDr. Aleš Vídenský, AK Sokolská tř. 22, 702 00 Ostrava, nebo elektronicky Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Žadatelé ze Střední Moravy se mohou obrátit na JUDr. Lenku Vidovičovou. Telefonicky na čísle: 585 208 801, písemně na adrese: JUDr. Lenka Vidovičová, Zámečnická 3a, 772 00, Olomouc, nebo emailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Seznam všech regionálních kanceláří, které tyto služby nabízejí, naleznete zde:
http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=2617

Další poradenství zdarma

Poradenství zdarma nabízejí například i na webových stránkách:

http://www.vaseadvokatka.cz/pravni-poradna

http://bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/advokat-zdarma.html