Domů / Novinky / Vyhrocenou situaci neshod mezi romskou komunitou v Přerově sleduji. Je vážná.

Vyhrocenou situaci neshod mezi romskou komunitou v Přerově sleduji. Je vážná.

17. 07. 2020

Situaci v Přerově týkající se vyhrocené situace neshod mezi romskou komunitou sleduji. Je vážná. Nyní je skutečně důležité zajistit bezpečnost všech občanů a posílit stálou přítomnost policie v ulicích. Je dobře, že zástupci města v této věci jednají s představiteli policie. Zneužívání sociálního bydlení v Přerově je dlouhodobým problémem a jeho řešení je především v rukou odpovědných úřadů práce, sociálního zabezpečení a města.

Myslím si, že v tuhle chvíli není na místě se vzájemně napadat, ale hledat společně řešení. Nad řadou otázek, které byly položeny ve veřejné diskuzi je třeba se zamyslet. Jejich řešení by jistě pomohlo k nápravě situace. Například zda se provádí kontroly s hygienou a zjišťuje se skutečný počet bydlících hlášených na daném bytě, proč jsou v Přerově stále herny?
Dobré by jistě bylo poradit se i s jinými městy, které takovéto problémy řeší.

Požádám ministryni práce a sociálních věcí, aby provedla kontrolu sociálního bydlení v Přerově a budu vyžadovat hlubší analýzu příčin toho, proč právě Přerov trpí koncentrací sociálně vyloučených lokalit. Také se zúčastním veřejného slyšení v Přerově příští týden.

Je důležité, abychom se všichni ve městě cítili dobře a zajistili tu příjemné a bezpečné místo pro život. Na řešení proto musíme všichni dohromady spolupracovat.