MŮJ REGION

Práce senátorky je pro mne především zastupováním občanů volebního obvodu č.63 Přerov. Za roky této činnosti jsem od Vás dostala stovky podnětů, názorů nebo i žádostí o pomoc. V mnoha případech jsme řešili složité životní situace, ve kterých jste se ocitli kvůli nedostatečným právním předpisům, nesprávným jednáním úřadů nebo v poslední době stále narůstající nesrozumitelností práva. Náprava těchto situací spočívá v jednáních, konzultacích a interpelacích. Právě odhalené problémy, které mají vážné důsledky do života občanů našeho regionu, byly pro mne důvodem k podání návrhů změn zákonů, návrhů k Ústavnímu soudu a řady připomínek na plénu Senátu.

Velkou radost jsem měla z toho, když na můj návrh Senát schválil a prezident republiky udělil vysoká státní vyznamenání in memoriam československému armádnímu generálovi Karlu Janouškovi původem z Přerova a generálmajorovi Josefu Ocelkovi z Nových Dvorů u Lipníka nad Bečvou.

Mým ústředním volebním motem bylo: „Jsem tu s Vámi, jsem tu pro Vás”. V tomto duchu se snažím pracovat. Chci pomáhat, prosazovat zájmy regionu a spravedlivé zákony.

Mým přáním je, aby náš region byl bezpečným, příjemným a atraktivním místem pro život.

63

Senátní obvod číslo 63 Přerov

Některé z mnoha zajímavostí regionu

Hrad Helfštýn: Patří k nejrozsáhlejším středověkým hradům a největším pevnostem v Evropě. Proslulé je mezinárodní setkání uměleckých kovářů Hefaiston, které se na hradě pravidelně koná.

Národní kulturní památka Jezernický viadukt

Nejhlubší zatopená jeskyně na světě Hranická propast (nejméně 404 metrů)

Národní přírodní památka Zbrašovské aragonitové jeskyně

Národní kulturní památka Maršálkův větrný mlýn v Partutovicích

Rodný dům zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela v obci Vražné

Evropské rozvodí v Bělotíně: památník na vrcholu Jeleního kopce na silnici I/47 mezi městem Hranice a obcí Bělotín, kde v době ledové skončil svou pouť skandinávský ledovec. Voda odsud odtéká do Baltského a Černého moře.

Předmostí u Přerova: významné archeologické nalezištěm, proslulým zejména paleolitickými vykopávkami značného množství mamutích kostí. Spolu s Dolními Věstonicemi se jedná o nejdůležitější naleziště v Česku.

a mnoho dalších...

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Volební obvod 63 - Přerov
se rozkládá v části okresu Přerov, ohraničené na západě obcemi Kokory, Přerov, Bochoř, západní části okresu Nový Jičín ohraničené na východě obcemi Heřmanice u Oder, Odry, Suchdol nad Odrou, Mankovice, Jeseník nad Odrou a Starý Jičín.

Sestává celkem z 216 volebních okrsků,
ve kterých je zapsáno 105 943 voličů. Z toho je 35 456 zapsaných voličů přímo v Přerově.

Počet obcí: 102

Největší město (dle obyvatel): Přerov (42 587)

Počet měst: 5 (Přerov, Hranice, Lipník nad Bečvou, Odry, Potštát)

Počet městysů: 4 (Dřevohostice, Hustopeče nad Bečvou, Spálov, Suchdol nad Odrou)

Počet obcí:102

Počet správních obvodů obcí s rozšířenou působností: 4 (Hranice, Lipník nad Bečvou, Přerov, Odry)

Fotografie z našeho regionu

Střešní zahrada - zámek a kostel sv. Františka v Lipníku nad Bečvou Centrum Lipníka nad Bečvou Helfštýn Splav Teplice nad Bečvou Viadukt Vlčí máky Zámek Střítež nad Ludinou Noční Hranice Horní náměstí” Přerovské Hradčany Babočka Dolní Těšice

Moje práce pro region v Senátu

Na tomto odkaze naleznete každý rok jeden oddíl týkající se mé práce pro náš region.