Domů / Novinky / Bezpečnost na našich silnicích

Bezpečnost na našich silnicích

23. 09. 2022

Bezpečnost na našich silnicích – přestože teď je hlavní otázka energií, včera běžely dvě významné akce týkající se o dopravě. V poslanecké sněmovně a online debata pracovní skupiny z našeho Tovačova.

Ve sněmovně bylo hlavní téma zpřísnění pokut novelou zákona. Osobně brojím hlavně za to, abychom zlepšili stavebně-technickou bezpečnost našich silnic (její nedostatečnost je příčinou až 30 % dopravních nehod). Souhlasím s tím, že výše pokut není dostatečná, ale spíše se přikláním k pozitivní motivaci – např. posílením role zvýhodnění povinného pojištění. Určitě by jako v zahraničí pomohla četnější síť mobilních měření. Budu usilovat, aby se odstranily bariéry způsobující jejich velmi zdlouhavou instalaci.

Na silnice II. a III. třídy tranzitní doprava nepatří. Ohrožuje bezpečnost a vozovky ničí. Pokuty jsou tak nízké, že řidiči mají u sebe peníze, které až provokativně okamžitě platí policii. Chci změnu principu sankce za porušení pravidel silničního provozu, kde bude primárně trestán provozovatel, nikoliv řidič, tak, jak je tomu na Slovensku.